Kategoriler
Alışveriş Sepetiniz

İptal, İade, Değişim

Yenimerhaba.com mağazasından aldığınız ürünleri kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz. İade işleminde Yenimerhaba.com’dan kargo aracılığıyla ürününüzle birlikte ulaştırılan hediye ve kampanyalı yan ürünleri, promosyonları da olduğu haliyle iade etmeniz gerekmektedir. 


DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR

Ürün satış ekranlarında "iade edilemez" ibaresi bulunan ürünlerin hiçbir şekilde iadesi mümkün değildir. Teslimatta ödeme sistemiyle alınmış olan ürünlerin iadesinde kargo şirketi tarafından tahsil edilen ve faturada ayrıca belirtilmiş olan teslimatta ödeme masrafı iade edilmemektedir. Teslimatta ödeme ile alımı yapılan ve iade edilen ürünlerde tüm vergileriyle birlikte faturada belirtildiği şekliyle ürüne ilişkin yapılmış olan ödemeler iade edilmekte tahsilatta ödeme maliyeti işlem gerçekleştirildiği için tekrar iade edilememektedir. 


İADE İŞLEMLERİNDE MÜŞTERİ TARAFINDAN İZLENECEK SÜREÇ


1. Ürünlerle birlikte gelen fatura nüshasındaki iade formunu doldurunuz.

2. Doldurulmuş formu da içeren ürün paketini kargoyu adresinize çağırarak ya da en yakın Aras Kargo veya Sürat Kargo şubesine ulaşarak iade ediniz.

3. İade işlemi yaptığınıza dair yenimerhaba@gmail.com adresine bir e-posta gönderiniz. E-posta içeriğinde sipariş numarasının bulunmasına dikkat ediniz. Tüm aşamalarda, İletişim sayfamızdan Müşteri Temsilcimizle yazışabilir ve işlemlerde size yardımcı olmasını talep edebilirsiniz.

4. Teslimatta ödeme seçeneğiyle yaptığınız alımlardan sonra iade işlemi yapılması halinde yaptığınız ödemeyi geri alabilmeniz için iade bildirimi yaptığınız e-posta gönderiminde hesap numaranızın da olması gerekmektedir.


İADE İŞLEMLERİNDE Yenimerhaba.com SÜRECİ


1. Gönderdiğiniz ürünler Yenimerhaba.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, ürün ve faturası kontrol edilecektir.

2. İade işleminin onaylanması durumunda, kredi kartı ile yaptığınız ödeme 1-4 iş günü içerisinde iade edilecektir.

3. Taksitli çekimlerde iadeler de taksitli olarak yapılmaktadır.

4. Geri gönderdiğiniz ürünlerin iade koşullarına uygun olmaması durumunda ilgili ürünler adresinize ücretsiz kargo ile tekrar gönderilecek ve iade işlemi uygulanmayacaktır.

5. Teslimatta ödeme ya da banka havalesi ile yaptığınız ödemeler iade süreci tamamlandığı gün mesai saati bitimine kadar bildirdiğiniz banka hesabına transfer edilecektir. Bu ödemelerin yapılabilmesi için hesap numaranızı sistemimize üye olurken kullandığınız e-posta adresi üzerinden, Adınız-Soyadınız, Cep telefonu numaranız ve iade işlemi yaptığınız sipariş numaranızı içeren bir e-posta göndermeniz gerekmektedir. Teslimatta ödeme masrafının iade edilmeyeceği hususu bir üst maddede belirtilmiş ve detaylarına yer verilmiştir. Sipariş işlemi sırasında ürün fiyatında, ürünün kargoya ilişkin maliyetinden ayrı olarak TESLİMATTA ÖDEME FARKI belirtilmektedir. İadesi yapılamayacak olan bedel sadece tahsilatlı ödeme sistemine ilişkin bedeldir. Ürün gönderimleri zaten ücretsiz olarak yapıldığı için herhangi bir iade konusu oluşturmamaktadır.


Bilgilerde tutarsızlık olması durumunda iade süreci durdurulacaktır. 

Sitemizde sizlere özelleştirilmiş bir hizmet sunmak için çerez kullanılmaktadır. Detaylı bilgi almak için Gizlilik Politikamızı inceleyiniz.